گردو آمریکایی

گردو آمریکایی یا همان گردو پكان دارای رنگ روشن بوده و گردوی بیضی بسیار منظمی دارد. گردوها از نظر غذایی و سلامت برای بدن بسیار مفید هستند. از بین گردوها شاید بهترین نوع گردو را پکان نامید که از نظر چربی و مواد غذایی کامل می‌باشد. از این گردوها می‌توان برای موارد بسیار زیادی استفاده نمود. درختان این نوع گردو به ارتفاع ۲۰-۴۰ متر نیز رشد می‌کنند و دارای قطری در حدود ۲ متر هستند. یک درخت ۱۰ ساله نوع گردو پکان شاید به ارتفاع ۵ متر نیز برسد. برگ‌های آن‌ها دراز بوده و تا ۴۵ سانتی متر نیز می‌رسند. هر برگ داری ضخامتی در حدود ۱۲ سانتی متر است.

گردو آمریکایی
گردو آمریکایی

معرفی گردوی گرمسیری

پکان یا گردوی گرمسیری تنها جنس از گردوئیان است که نیاز سرمائی پائینی داشته و در مناطق نیمه گرمسیری، به خوبی رشد و نمو کرده و محصول مناسب با کیفیت بالائی تولید می‌کند. خاستگاه پکان، آمریکای شمالی و مرکزی است. مغز این میوه از لذیذترین خشکبارها بوده و ارزش غذائی بالائی دارد. میزان بالای اسید اولئیک در پکان از ویژگی‌های منحصر به فرد این گیاه است. در برخی از ارقام پکان، میزان اسید اولئیک بیش از دو برابر گردوی معمولی بوده و به بیش از ۷۵ درصد می‌رسد. امروزه در دنیا توسعه کشت پکان در مناطقی که محدودیتی از نظر اقلیمی برای این درخت ندارند بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کشور آمریکا بزرگترین تولید کننده پکان در دنیا بوده و تولید و عرضه ارقام تجاری را در انحصار خود دارد.

این گردو بهترین رقم برای مناطق گرمسیری کشورمان اعم از شهر دزفول، بندرعباس، کیش، قشم، اهواز، ابادان، خرمشهر و… است. و به همین جهت گردو امریکایی خرید توصیه می شود. خرید گردو آمریکایی در این مناطق بسیار می تواند سودآور و پربازده باشد.

گردو پكان
گردو پكان

به علت وسعت افقی رقم نهال گردو پکان، در دوران بلوغ که بسیار پهن است، حداقل فاصلهٔ میان هر دو درخت نباید از ۶ تا ۸ متر کمتر باشد و همانگونه که اشاره گردید در هر لاین ۱۰ تا ۱۲ اصله‌ای از این رقم، حداقل ۲ اصله یا بیشتر، از ارقام دیگر گردو به عنوان گرده افشان باید کاشته شود. توجه داشته باشید که گردو پکان بسیار نیازمند هرس شاخه‌ها می‌باشد و این عمل می‌بایست در فصل زمستان حتماً انجام گیرد وگرنه موازنهٔ فواصل درختان با توجه به رشد عرضی درخت بسیار پایین می‌آید.

عملکرد نهال گردو پکان امریکایی

درخت گردوی نهال گردو پکان، از قدرتمندترین انواع درخت گردو است. به صورتی که در آمریکا به طور کلی نهال گردو پکان، را با دیگر درختان گردو دارای تفاوت‌های اساسی می‌دانند. این درخت قادر است به ارتفاعی میان ۲۰ تا ۴۰ متر می‌رسد و در موارد معدودی دیده شده که ارتفاع آن به ۴۴ متر نیز رسیده است. همچنین رشد عرضی این رقم، بین ۱۲ تا ۲۳ متر است. جثه این درخت به حدود ۲ متر می‌رسد و از معدود درختان گردو، با رشدی تا این اندازه است.

گردو پکان
گردو پکان

کیفیت فوق العاده نهال گردو پکان

نهال گردو پکان، یکی از مرغوب‌ترین ارقام گردو است و برای حاصلخیزی بهینه آن نیاز به حداقل ۲ نوع یا بیشتر از گرده افشان ها از اقلام متفاوت و متنوع گردو است که می‌بایست، به ازای هر ۱۰ تا ۱۲ مورد، حداقل ۲ اصله یا بیشتر، از گرده افشان های متفاوت در هر ردیف و ستون استفاده گردد.

درخت پکان، در سال باردهی مناسبی دارد و می‌توان به طور متوسط (با توجه به سن و ارتفاع)، انتظار بردهی ما بین ۴ تا ۱۶ گردو را در هر ساقه را داشت. این گردو تقریباً تماماً مغز است و پوست بسیار نازکی دارد. همچنین به علت وجود املاح معدنی بسیار غنی، میزان چربی اشباع این رقم، تقریباً دو برابر دیگر نهال‌ها نسبت به نهال گردو پکان، است.

نهال گردو پکان؛ از ارقامی از گردو است که برای باردهی زمان تقریباً زیادی را نیاز دارد؛ و تقریباً در ۱۰ سالگی به ارتفاع ۵ متر می‌رسد. اما پس از دوران بلوغ خود، یکی از بهترین گردوهای مناطق گرمسیری است. مغز این گردو بسیار مغذی و درشت و مایل به رنگ زرد و طلایی است.

گردوی گرمسیری
گردوی گرمسیری

گردوی حاصل از نهال گردو پکان یا درخت این رقم، گردویی بسیار با کیفیت است. کشور آمریکا، به عنوان بزرگترین تولید کنندهٔ این محصول در سراسر جهان است و به طور متوسط در سال حدود ۵۳ درصد از کل تولیدات این رقم را در جهان در اختیار دارد. در اکثر نان‌های شیرینی و شیرینی‌های آمریکایی از این گردو بهره برده می‌شود. از خصوصیات منحصر به فرد گردوی نهال گردو پکان، نداشتن هسته سخت میانی است و بیش از ۹۰ درصد گردو را مغز آن تشکیل می‌دهد.

قیمت گردو آمریکایی (فروش نهال گردوی گرمسیری)

برای دریافت دقیق قیمت گردوی پکان پیشنهاد می کنیم که فقط از طریق تماس تلفنی اقدام فرمایید. تلفن ۰۹۱۲۳۲۰۵۲۷۱ در خدمت شماست که می توانید درباره نهال گردو آمریکایی به صورت کاملا رایگان مشاوره دریافت فرمایید. گردو استار با بیش از ده سال سابقه در امر فروش گردو پکان در خدمت شما خواهد بود. هم چنین می توانید در جهت خرید بذر گردوی پکان از ما مشاوره دریافت فرمایید.

در سال اخیر گردو پکان قیمت نوسان قابل توجهی داشته و لذا جهت فروش نهال گردو پکان آمریکایی نمی توان قیمت ها را به صورت آنلاین ارائه داد. گردو آمریکایی قیمت حدود ۴۰ هزار تومان می باشد که گردو استار پایین ترین قیمت نهال گردو آمریکایی ارائه می کند.

درخت گردو پکان:

گردو آمریکایی بومی جنوب شرقی آمریکا و مکزیک است. ارتفاع این درخت به ۲۰ تا ۴۰ متر و قطر بدنه درخت حداکثر به ۲ متر می‌رسد. تفاوت این گردو با سایر گردوها در این است که ۹۸ درصد گردو را مغز آن تشکیل می‌دهد زیرا این گردو برخلاف سایر گردوها دارای جدارهٔ سخت جداکننده در داخل هسته نمی‌باشد. مغز این گردو از سایر گردوها چربتر می‌باشد به همین علت بسیار خوشخوراک تر است. در کشور آمریکا از آن در تهیه انواع کیک و نان استفاده می‌شود. گردوی آمریکایی منبع انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی بویژه ویتامین‌های ب، آ، ای، کلسیم، فسفر، منیزیم، روی و پتاسیم است.

نهال گردو پکان
نهال گردو پکان

خرید رقم نهال گردو پکان آمریکایی در نهالستان رویال نهال، نهال گردو پکان آمریکایی را با قیمت فروش مناسب و با کیفیت عالی می‌توانید خریداری کنید، شما می‌توانید عکس نهال گردو پکان آمریکایی و مشخصات نهال گردو پکان آمریکایی را در وب سایت مشاهده و جهت کاشت نهال گردو پکان آمریکایی و یا احداث باغ نهال گردو پکان آمریکایی و همچنین مشاوره جهت انتخاب و خرید بهترین نهال گردو پکان آمریکایی از نهال فروشی آرمین قاسمی با ما تماس بگیرید. قابل ذکر است کارشناسان ما در زمینه: هرس نهال گردو پکان آمریکایی و نحوه قلمه زدن درخت گردو پکان آمریکایی و همچنین آبیاری گردو پکان آمریکایی و نحوه سم پاشی گردو پکان آمریکایی می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

محبوبیت گردو پکان گرمسیری در ایران

نهال گردو پکان آمریکایی؛ یکی از ارقام پرطرفدار گردو در ایران است. این رقم که اصالتاً بومی نواحی آمریکای شمالی و جنوبی است، به دلیل توان و مقاومت بالا د برابر گرما، در کشور ما که آب و هوایی خشک و نیمه بیابانی دارد.

درخت گردو آمریکایی: درختی است بلند، افراشته و پر طاقت. دارای شاخه‌های وزین و پیچ خورده و برگ سبز روشن و سایه انداز متوسط. واریته های گوناگون آن مناسب شرایط اقلیمی مختلف می‌باشد. در زمان برگزیدن، دقت به عمل آید که گونه مناسب مکان مورد نظر انتخاب شود. برای ازدیاد محصول، به گرمای زیاد تابستان نیاز دارد.

قیمت گردو آمریکایی
قیمت گردو آمریکایی

خصوصیات گیاهی گردو پکان پیوندی:

  • ارتفاع: ۱۷ تا ۴۰ متر
  • قطر تاج پوششی: ۱۲ تا ۲۰ متر

برگ درخت پکان گردوآمریکایی:

متناوب ومرکب به طول ۳۰ تا ۱۵ سانتیمتر و دارای ۱۰ تا ۱۵ برگچه با دندانه‌های ریز به طول ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر و پهنای ۲ تا ۷ سانتیمتر و به رنگ سبز روشن می‌باشند. قبل از خزان، برگ‌ها به رنگ طلائی شفاف در می‌آید.

گل درخت گردو آمریکایی برای خرید گردو پکان:

ارزش زینتی ندارد ولی میوه درخت گردوآمریکایی یک میوه خوراکی قهوه‌ای مایل به قرمز یا قهوه‌ای روشن، کشیده و باریک، صاف، به طول ۲ تا ۴ سانتیمتر و دارای پوست نازک است.

نهال گردو آمریکایی
نهال گردو آمریکایی

سیستم ریشه نهال گردو گرمسیری:

ریشه استقراری عمیق و ریشه‌های جانبی سطحی، کشت عمیق به درخت صدمه می زند.

سرعت رشد خرید نهال گردو پکان:

در سال‌های اول کند و بعد از چند سال سرعت رشد متوسط پیدا می‌کند.

نیازهای طبیعی درخت گردوآمریکایی:

قبل از قیمت نهال گردو پکان, آب و هوا را در نظر بگیرید

گرما را ترجیح می‌دهد. برای میوه دادن به هوای گرم تابستانه نیاز دارد. آب و هوای صحرائی را تحمل می‌کند. واریته “Mahan” مناسب نواحی گرم و خشک و واریته ” Nelis” مناسب مناطق ساحلی، واریته ” Select” در شرایط سرد بهترین رشد را خواهد داشت. درخت در ۵ سالگی میوه می‌دهد و هر سال بر میزان میوه دهی آن افزوده می‌شود.

فروش گردو پکان
فروش گردو پکان

خاک گردوی پکان آمریکایی:

لومی و مرطوب و غنی را ترجیح می‌دهد. نور مستقیم خورشید را می‌پذیرد.

نگه داری کاشت بذر گردو آمریکایی:

هرس درخت گردو آمریکایی: در زمستان یا اوایل بهار هرس خوشه گیری و یا هرس فرم و در صورت نیاز تنک می‌شود.

فروش نهال گردوی گرمسیری
فروش نهال گردوی گرمسیری

تغذیه گردو پکان امریکایی:

هر بهار دادن مقداری کود شیمیایی و در پائیز کود دامی پوسیده مفید است.

آبیاری درخت گردو آمریکایی:

در فصول سرد ماهی یک بار آبیاری شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *