قیمت نهال گردو چندلر پیوندی

گردو پیوندی چندلر در سال ۱۹۷۹ در دانشگاه کالیفرنیا معرفی شد و بعد از دبیلیو اچ چندلر، استاد علم میوه کاری، در u.c.davic این نام را به این رقم جدید داد. در این نوشتار به بررسی قیمت نهال گردو چندلر پیوندی و سایر ویژگی ها و مشخصات گردو پیوندی چندلر خواهیم پرداخت.

قیمت نهال گردو چندلر پیوندی: قیمت حدود ۳۵ هزار تومان اما برای قیمت دقیق همین الان با شماره تلفن ۰۹۱۲۳۲۰۵۲۷۱ تماس بگیرید چون قیمت ها به شدت نوسان دارند. ممکن است همین لحظه قیمت نهال گردو چندلر پیوندی بالاتر یا پایینتر شده باشد.

امروزه این رقم گردو چندلر پیوندی یکی از برجسته‌ترین مورد کشت در کالیفرنیا است و یکی از معروف‌ترین و پر کشت ترین ارقام گردو در جهان محسوب می‌شود. ارقام گردو چندلر بخاطر کیفیت بالای مغز گردو و شفافیتان به شدت با ارزش است. برداشت گردو چندلر از اواسط تا اواخر فصل زراعی می‌باشد.

گردو پیوندی چندلر دارای مقاوت بسیار بالا به افات و سرما بوده و در حال حاضر محبوب‌ترین رقم گردو در ایالت متحدهٔ امریکا می‌باشد. گردو چندلر رقم مناسب برای آب و هوای خشک و در مقایسه با رقم فرانکوت نیاز سرمایی کمتری برای شکستن خواب دارد و پذیرش کلاله اغلب بصورت همزمان موفق نیست به همین دلیل ۵% از باغ گردو باید با درختان گرده افشان مناسب دیگر کاشته شود. که از رقم فرانکوت یا فرنت و فرنور و همچنین گردوی روند جهت گرده افشانی باغات گردو چندلر استفاده می‌شود.

چندلر از تلافی پدرو u.c-۵۶-, ۲۲۴ و قدرت رشد درخت گردو چندلر متوسط بوده و بطور نیمه راست رشد می‌کند و یه رقم بسیار امید بخش تجاری محسوب می‌شود.

گردو چندلر برای ارتفاعات ۴۰۰ الی ۱۲۰۰ متر بهترین مورد است. و اگر ارتفاع زیاد شود شاهد کاهش عملکرد خواهیم شد.

قیمت نهال گردو چندلر پیوندی
قیمت نهال گردو چندلر پیوندی

مشخصات ظاهری گردو پیوندی چندلر

گردو چندلر با ساختار بدنه‌ای نازک و به شکل بیضی بزرگ که به راحتی از پوسته جدا می‌شود و درختان این رقم در بهار دیر برگ ده بوده و حدود ۲۵ روز دیرتر از درختان بذری و ژنوتیپ شروع به رشد می‌نماید بنابراین برای مناطقی که سرمای بهاره مانند آذربایجان، لرستان، دماوند، کردستان، سبزوار، کرمان، مشکین، ارومیه، تبریز، نهاوند، تویسرکان، بانه، تهران، قزوین، زنجان و … که مواجه هستند مناسب‌ترین گردو می‌باشد. گردوی چندلر با باردهی و عملکرد بسیار زیاد و ساختار میوه بسیار بالا و درشت و پوست کاغذی عالی می‌باشد. مغز این رقم بسیار سفید و حتی در تابستان‌های خیلی گرم کیفیت سفید بودن گردو تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.

یکی از مهمترین عوامل پرورش نهال گردو چندلر کیفیت خود گردو و پوسته آن است. چندلر دانه‌های گردوی بزرگ با پوسته‌های نازک تولید می‌کند. البته دانه‌های این گردوها نیز چند رنگ هستند. رنگ پوست و هسته یکی از ویژگی‌های بسیار مهم و مهم در فروش گردو است. گردو معمولاً با رنگهای روشن‌تر و با قیمت‌های بالاتر به فروش می‌رسد. بذرهای این نوع گردو به راحتی از پوسته جدا شده و به راحتی شکافته می‌شوند. ویژگی مهم بعدی هنگام خرید نهال گردوی چندلر اندازه درخت است.

گردو پیوندی چندلر
گردو پیوندی چندلر

بازدهی فوق العاده گردو چندلر پیوندی

از ویژگی‌های بارز گردوچندلر زود بازده بودن (باردهی از سال اول) و باردهی در شاخه‌های جانبی و همچنین دیر گل بودن که باعث می‌شود درفصل بهار که اغلب باغات گردوی کشورمان دچار سرما زدگی می‌شود این رقم مقامت خوبی در برابر سرمای بهاره نشان داده است. ضمناً باغداران عزیزتوجه داشته باشند که گردوی چندلر از ارقام گردوی پیوندی حساب می‌شود که نیاز صد درصد به گرد زا دارد که شما باید همراه هر ۲۰ اصله نهالی که می‌کاریم ۱ درخت برای گرده افشان داشته باشیم که کیفیت باروریباغ شما تضمین گردد. توصیه می‌شود از رقم فرانکوت و فرنت یا روند برای گرده افشانی استفاده نمایید.

میزان باردهی نهال گردو چندلر پیوندی

فاصله کاشت گردو چندلر ۷×۵ بوده که به ازای هر هکتار ۲۸۰ اصله نهال گردو می‌باشد. در باغات مادری بالغ از بابت برداشت محصول از هر درخت در سال ۵ الی ۶ حدود ۲۰ کیلو گردوی خشک برداشت می‌شود و همچنین باغات مادری بالغ متوسط برداشت بین ۳۰ الی ۳۵ کیلو است.

طبق بررسی مقدار برداشت این گونه بدست می‌آید.

.۱۰ کیلو گرم *اصله ۲۸۰=۲۸۰۰ کیلو گرم>> در سال ۵ الی ۶

قابل توجه باغداران عزیز که این مقدار برداشت مساویست با برداشت پر بار گردو در باغات ۳۰ ساله بومی ایران و همچنین در نهایت این معادله

۳۰ کیلوگرم ×۲۸۰ اصله =۸۴۰۰ کیلو گرم در هکتار که معادل است با ۴ برابر برداشت زیاد در مقابل باغات سنتی و بومی می‌باشد. که نا گفته نماند که محصول گردو چندلر با کیفیت خاص و بی نظیر خود که با میزان وزن ۱۵ گرم و مغز ۱۰ گرمی در بازار گردوی ایران با قیمت ۱۰ الی ۱۵ هزار تومان گران‌تر از گردوهای بومی به فروش می‌رسد.

گردو چندلر پیوندی
گردو چندلر پیوندی

ویژگی های کلیدی گردو پیوندی چندلر

از ویژکی های بارز گردو چندلرکه در کل دنیا بیشترین گردو معرفی شده است.

  1. دیرگل بودن ومقاومت بسیار بالا به سرما
  2. زود بازده بودن (باردهی از سال اول)
  3. پایه کوتاه بودن
  4. مقاومت بسیار بالا به بیماری‌ها
  5. باردهی جانبی
  6. یک دست بودن محصول

توجه: داشته باشید گردوی چندلر اولاً باید پیوندی باشد و ثانیاً باید ۵ الی ۱۰ عدد گردوی نوبرانه در سال اول موقع خرید روی نهال داشته باشد.

اصلاح و احیا باغات موجود ضرورتی در صنعت گردو کاری ایران می‌باشد. دستورالعمل اصلاح و احیا باغات به منظور انجام عملیاتی در تدوین شده که هدف از ان افزایش کمی و کیفی محصول گردو در باغات کشور می‌باشد. وامید است با انجام این اقدامات در راستای افزایش در آمد باغداران برداشته شود و برای پیشرفت کشورمان گامی برداشته باشیم.

نکاتی راجع به کاشت گردو چندلر پیوندی

از سال‌ها تجربه کاشت نهال چندلر، همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، درختان چندلر باید به ترتیب در فواصل ۵، ۵ و ۷ متر کاشته شوند. می‌بینید که وجود دارد. با استفاده از این فواصل می‌توانید حدود ۲۸۰ درخت در هکتار بکارید. به این روش کاشت پرچین گفته می‌شود. در این روش کاشت، درختان در یک ردیف نزدیک به هم قرار می‌گیرند و فضای کافی بین ردیف‌ها باقی می‌ماند. این روش کاشت باعث افزایش عملکرد نهال چندلر می‌شود و به شما امکان می‌دهد در مدت زمان کوتاهی محصولات صحیح را از نهال‌ها برداشت کنید. با این حال، روش کاشت باید مراقب باشد که ۹۵٪ از نهال چندلر کاشته شود و ۵٪ از سایر نهال‌ها استفاده شود. هنگام کاشت نهال گردوی چندلر حتماً برای شناسایی آسان هنگام برداشت، نهال‌های گرده افشانی را پشت سر هم بکارید. اکنون اگر می‌خواهید نهال گردو بخرید، توصیه می‌شود برای خرید آنها به نهال فروشی رویال نهال بروید. فروشگاه گردو استار محصولی با کیفیت بالا و با قیمت‌های متنوع با تخفیف ارائه می‌دهد.

برای خرید نهال گردو چندلر پیوندی به ما سر بزنید

نهالستان گردو استار در اولین اولویت، خرید نهال گردوی پیوندی چندلر را برای باغداران توصیه می‌کند. باغداران عزیز کشورمان می‌توانند قبل از خرید نهال گردو چندلر به باغ مادری چندلر نهالستان مهندس قاسمی تشریف آورده و بعد از بازدید و پسند اقدام به خرید فرمایند. (بازدید برای عموم ازاد است.)
توجه: داشته باشید گردوی چندلر اولاً باید پیوندی باشد و ثانیاً باید ۵ الی ۱۰ عدد گردوی نوبرانه در سال اول موقع خرید روی نهال داشته باشد.
اصلاح و احیا باغات موجود ضرورتی در صنعت گردو کاری ایران می‌باشد. دستورالعمل اصلاح و احیا باغات به منظور انجام عملیاتی در تدوین شده که هدف از ان افزایش کمی و کیفی محصول گردو در باغات کشور می‌باشد. وامید است با انجام این اقدامات در راستای افزایش در آمد باغداران برداشته شود و برای پیشرفت کشورمان گامی برداشته باشیم.

نهال گردو چندلر پیوندی
نهال گردو چندلر پیوندی

با کاشت نهال گردو چندلر، شما در واقع بهترین نهال‌های گردوی جهان را خریداری می‌کنید. نهال گردوی چندلر مانند گذشته محبوب نبود. نهال‌های گردوی چندلر در دانشگاه کالیفرنیا مورد آزمایش قرار گرفتند و توانستند کیفیت گردوها را بهبود بخشند. در سالهای اخیر، خرید نهال گردوی چندلر در کشورهای اروپایی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است زیرا این نهال بیشترین گردو را از باغ‌های مختلف ارائه می‌دهد.

یکی از فاکتورهای نهال گردوی چندلر را می‌توان به دلیل عملکرد زیاد آن توضیح داد. گردوی چندلر بسیار متنوع است. از راندمان بالا می‌توانید به شاخه تولیدی آن اشاره کنید. حدود ۹۰٪ شعب چندلر تولیدی هستند که آمار بسیار خوبی است. عامل دیگری که باعث بهبود عملکرد نهال گردوی چندلر می‌شود میزان تولید گردو است. گردوهای چندلر فقط در مدت سه سال می‌توانند تولید محصولات خود را آغاز کنند و در این زمان می‌توانند محصولات خود را شروع به جمع آوری کنند. البته باید توجه داشت که بهره وری گردوی درخت گردو چندلر در طول سال در نوسان است، در بعضی از فصول زیاد و در برخی فصول کم است.

قیمت نهال گردو چندلر پیوندی
قیمت نهال گردو چندلر پیوندی

نحوه رشد گردو پیوندی چندلر

نهال گردوی چندلر معمولاً رشد نسبتاً سختی دارد و نیمه عمودی است. هنگام کاشت درختان چندلر با تراکم نسبتاً زیاد، آن‌ها باید به ترتیب در فواصل ۵، ۵ و ۷ متری کاشته شوند. از دیگر ویژگی‌های درخت زمان برگهای افتاده نامیده می‌شود. مزیت این است که گلدهی به تأخیر می افتد. به محض شکوفایی، می‌توانید از بیماری‌ها و آفات مختلف رنج ببرید. شنلرها نیز بسیار آلوده هستند و به همین دلیل درختان بارور گفته می‌شوند. همچنین، نهال گردوی چندلر مقاومت بالایی در برابر بیماری خط سیاه دارد. چندلر همچنین مقاومت بسیار خوبی در برابر سرما دارد. حتی می‌توان گفت چندلر حدود ۷۰۰ ساعت سرد زیر ۷ درجه سانتیگراد نیاز دارد. زمان کاشت نیز به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید بستگی دارد، اما زمان کاشت درختان چندلر نسبتاً طولانی و مناسب است. لطفاً توجه داشته باشید که قیمت نهال گردوی چندلر پیوندی در رده بسیار اقتصادی و اقتصادی گردو قرار دارد.

گردو چندلر پیوندی: مغذی و ضدسرطان

یکی از خواص مهم انواع مختلف گردو، به ویژه گردوی چندلر، خاصیت ضد سرطانی آن است که می‌تواند شما را برای خرید نهال گردو بیش از پیش تصمیم دهد. گردو می‌تواند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان را کاهش داده و مبارزه کند. گردو حاوی مقادیر زیادی پلی فنول و حاوی مواد شیمیایی است که خاصیت آنتی اکسیدانی دارند، بنابراین می‌توانند با سرطان‌هایی مانند سرطان پستان و سرطان پروستات مقابله کنند. خاصیت گردو کاهش استرس اکسیداتیو است که به آنها اجازه می‌دهد به عنوان عوامل محافظتی در برابر سرطان عمل کنند. ویژگی دیگری که خرید نهال گردوی چندلر را تشویق می‌کند خاصیت گردو است که سلامت قلب را افزایش می‌دهد. گردو عمدتاً حاوی امگا ۳، ویتامین E، منیزیم و اسید فولیک است که همه آنها در تقویت قلب مؤثر هستند. مصرف گردو همچنین باعث افزایش کلسترول خوب و کاهش کلسترول بد خون می‌شود. خوردن روزانه گردو می‌تواند التهاب عروق قلب را کاهش داده و از بیماری‌های قلبی جلوگیری کند.

قیمت نهال گردو چندلر پیوندی
قیمت نهال گردو چندلر پیوندی

اهمیت آب و هوا برای نهال گردو چندلر پیوندی

گردو چندلر را در مناطقی با بارندگی سالانه ۱۲۷۰ میلی متر در نظر بگیرید. نهال گردوی چندلر را می‌توان از نهالستان رویال تهیه کرد. در این صورت شما نهال‌های خوبی خواهید گرفت و از توصیه‌های لازم در این زمینه بهره مند خواهید شد. گردو چندلر در فصل خشک به آبیاری نیاز دارد. این آبیاری در تابستان به دلیل بارندگی کم و باردهی زیاد، بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. بنابراین، شما باید آن را در نظر بگیرید. نهال گردوی چندلر بیضی شکل است. به دلیل جوان بودن درخت، پوست گردو نازک خواهد شد. هر چه درخت گردوی چندلر پیرتر باشد، پوست آن ضخیم‌تر می‌شود.

مزایای پرورش نهال گردوی چندلر | نهال گردوی چندلر پیوندی قیمت: خرید نهال گردوی چندلر به شما ۴۸-۵۱٪ کارایی می‌دهد. پوست نهال‌های گردوی چندلر صاف، بیضی شکل و نازک است. طعم ملایم و مطبوعی دارد و از اواخر تابستان تا اوایل پاییز برداشت می‌شود. رنگ مغز روشن و بسیار واضح است. نهال چندلر به صورت جانبی رشد می‌کند. در دانشگاه کالیفرنیا تولید شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *