نهال فرنور

اگر بخواهیم در یک کلام بگوییم، نهال گردو فرنور در حال حاضر محبوب ترین نهال گردو و پرطرفدارترین به حساب می اید. اما چرا؟ به دلیل عملکرد گردو فرنور که تاکنون موفق بوده است! باید توجه داشت که گردو فرنور یکی از جدیدترین نوع درختان فرانسوی می باشد. این نوع گردو دارای سایز متوسط و کیفیت بالا می باشد. لازم به ذکر است که در حال حاضر گردو فرنور بهترین رقم برای مناطق سردسیری بوده و برای کاشت در ارتفاعات بیشتر از ۱۲۰۰-۱۸۰۰ متر از سطح دریا توصیه می شود.

مشخصات

همان گونه که گفتیم، نهال گردو فرنور از نظر اصالت به کشور فرانسه بر می گردد. این نوع گردو را با مقاومت بسیار بالا به سرما می شناسند. این نوع گیاه معمولاً فصل بهار را برای جوانه زدن انتخاب می کند. این موضوع اهمیت زیادی در رشد این نهال دارد. فرض کنید شما در یک منطقه ای کوهستانی زندگی می کنید که هر ساله بخشی از محصولات باغ تان دچار سرمازدگی و گاهی یخ زدگی می گردد. این موضوع مربوط به یخبندان های بهاره ای می باشد. زمانی که درخت در حال رشد و جوانه زنی است اما به ناگاه با موج شدیدی از افت دما، سرما و برف رو به رو می شود. در این شرایط ممکن است بخشی زیادی از محصولات درخت از بین بروند. ضمن اینکه گاهی نیز خود درخت نابود می گردد. در مناطق کوهستانی بسیاری از درختان میوه به دلیل رو به رو شدن با سرمای بهاره نابود شده اند.

نهال فرنور
نهال فرنور

درخت گردو از نهال های فرانسوی می باشد که به خوبی می تواند در برابر هوای سرد از خودش مقاومت نشان بدهد. علاوه بر این، فرنور؛ دیر گل و میوه می دهد.  مقاومت مناسب نهال فرنور در برابر سرما به شما این امکان را می دهد تا آن را در مناطق سردسیر و با آب و هوای سرد بکارید.. در این میان باید گفت که اگر قصد شما از خرید نهال گردو فرنور کسب درآمد می باشد، خبر خوش اینجاست که می توانید به سهولت با سرمایه گذاری بر روی آن زندگی خودتان را رونق دهید. زیرا نهال گردو فرنور زودرس بوده و تقریبا پس از ۳ یا چهار سال شروع به تولید محصول گردو می کند. این نهال از زمانی که به بلوغ برسد به ازای هر هکتار، چیزی در حدود ۸ تن گردو برای شما به ارمغان می آورد. همچنین این گردو از شکل و رنگ خوبی برخوردار است و می تواند مشتریان زیادی را به خود جذب نماید. گردو فرنور؛ با ویژگی هایی که دارد، یکی فرصت بی نظیر برای شما محسوب می شود و شما با خرید آن می توانید از رقبای خودتان پیشی بگیرید. در ادامه برخی از مهمترین ویژگی های این نهال گردو فرانسوی را برای شما بیان خواهیم نمود.

قیمت نهال گردو فرنور

قیمت روز حدود ۴۰ الی ۵۰ هزارتومان. برای دریافت قیمت نهال گردو فرنور از طریق تلفن هم اکنون تماس بگیرید. هم چنین می توانید از مشاوره رایگان فروش نهال گردو فرنور به صورت تلفنی بهره مند شوید.

گردو فرنور
گردو فرنور

مشخصه های گردو رقم فرنور

  • پوست کاغذی: این رقم دارای پوست کاغذی و قابلیت کنده شدن راحت پوست از مغز می باشد.
  • شاتون های گردو فرنوراغلب در اثر سرما از بین نمی رود این رقم به عنوان گرده زا همچنین برای مناطق کوهستانی مناسب است.
  • گرده افشان فرنور از فرنت و بولیناتور استفاده می شود.
  • گلدهی نهال فرنور در اواخر فروردین(دیر گل) صورت می گیرد و معمولا در هر گل ۳ – ۶ گردو تولید می کند.
  • در طرح ریزی باغ گردو فرنور مستطیلی توصیه می شود.
  • فاصله کاشت: ۷×۵
  • عمر اقتصادی: بیش از ۱۰۰ سال
  • تحمل خشکی: متحمل ابیاری:۲۰ لیتر در ۲۰ روز
  • وزن میوه: ۱۵ گرم
  • وزن مغز میوه: ۶ گرم

همان گونه که گفتیم نهال فرنور ، گردوهایی با پوست نازک را تولید می کند و دارای مغزهایی خوشمزه و در عین حال سبک می باشد. پوست و هسته مناسب مواردی هستند که باعث می شود تا فروش گردو افزایش پیدا کند. همچنین گردوهایی که رنگ سبک تری داشته باشند قیمتشان هم افزایش می یابد. زیرا دانه های آن ها به راحتی از پوسته اصلی جدا می شوند. دیگر ویژگی این نهال گردو، اندازه آن می باشد. خرید نهال گردو فرنور باعث می شود تا شما هم مشاهده کنید که این نهال به شکل نیمه عمودی رشد می کند و برای کاشت آن در تراک زیاد معمولا از فاصله به ترتیب ۵،۵،۶ متری استفاده می شود. در مورد تعیین فاصله درختان در ادامه توضیحات بیشتری را بیان خواهیم کرد. از دیگر ویژگی درخت فرنور گرده افشان برخی از نهال های آن می باشد و پیشنهاد می شود به ازای هر ۱۰ درخت معمولی، یک درخت گرده افشان هم کاشته شود. همچنین این نهال در برابر بیماری خط سیاه بسیار مقاوم می باشد. همچنین انواع مختلف گردو فرنور انواع برگ ها را دارد. در مورد زمان مناسب کشت این محصولات هم شما باید براساس منطقه و محل زندگی تان و آب و هوای حاکم بر آن تصمیم بگیرید. معمولا در تقویم میلادی پیشنهاد می شود این نهال ها را از ماه نوامبر تا اواسط آوریل بکارند.

نهال گردو فرنور
نهال گردو فرنور

پوست کاغذی نهال گردو فرنور

همان گونه که بالاتر نیز اشاره کردیم، ویژگی‌های زیادی در کیفیت گردو تاثیرگذار است که یکی از ویژگی‌های مهم برای درخت گردو پوست آن‌هاست. نهال گردو فرنور پوست کاغذی دارد و شکل این گردو نیز گرد می‌باشد. برخورداری از پوست کاغذی باعث می‌شود تا پوست خیلی راحت از مغز آن کنده شود؛ بنابراین درختانی که پوست کاغذی با قابلیت کنده شدن راحت دارند در بین درختان گردو از محبوبیت بیشتری برخوردارند. همچنین رنگ مغز گردو فرنور بسیار روشن است و زمانی که در آجیل استفاده می‌شود باعث زیبایی بیشتر آن و همین‌طور مزه بسیار خوبی نیز دارد.

مقاومت در برابر سرما، از مهم ترین خصوصیات گردو فرنور

اشاره کردیم که یکی دیگر از مزایای رقابتی نهال گردو فرنورمقاومت آن در برابر سرما است، شاتون‌های نهال گردو فرنور در برابر سرما به شدت مقاوم بوده و با کاهش دما از بین نمی‌روند؛ بنابراین جزء درختان مقاوم شناخته می‌شوند. از طرفی نهال گردو فرنور به دلیل مقاومت آن در برابر سرما برای مناطق کوهستانی با سرمای بالا مناسب هستند تا بتوانند به خوبی رشد کنند؛ بنابراین نهال گردو فررنور معمولا در ارتفاع ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ به خوبی رشد می‌کند. همچنین مناطقی که در فصل بهار با سرما مواجه هستند از گزینه‌های بسیار مناسبی برای کاشت نهال گرو فرنور شناخته می‌شوند.

قیمت نهال گردو فرنور
قیمت نهال گردو فرنور

طول عمر درخت گردو رقم فرنور

همان‌طور که می‌دانید درختان از طول عمر متفاوتی برخوردارهستند؛ به عنوان مثال نهال گردو چندلر معمولا بین ۴۰ تا ۶۰ عمر می‌کند؛ البته با توجه به این که باغ دار یا کشاورز تمام نکات برای کاشت نهال گردو چندلر، مراقبت از آن، آب دهی و .. رعایت کرده باشد؛ چرا که در غیر این صورت نهال اصلا به بار نمی‌شیند. از طرفی نهال گردو فرنور نیز مانند گردو چندلر عمر طولانی دارد. عمر اقتصادی گردو فرنور صد سال تخمین زده شده است؛ البته این ویژگی این نهال تنها به کاشت آن بستگی ندارد بلکه با رسیدگی به نهال آن، مراقبت و پرورش دائم باعث می‌شود این درخت بتواند صد سال عمر کند؛ بنابراین نهال گرد فرنور برای باغداران بسیار گزینه‌ی اقتصادی و به صرفه است؛ چرا که اگر به این درخت برسند و مراقب آن باشند می‌توانند از آن به سود بسیار بالایی برسند. همچنین این درخت می‌تواند باعث زیبایی باغ و فضای آن نیز شود.

قابلیت تحمل خشکی نهال گردو فرنور

کاشت گردو فرنور مانند هر درخت دیگری به آب نیاز دارد. حتی اگر درخت فرنور یا هر درخت گردوی دیگری مقاومت بسیار بالایی هم داشته باشد؛ اما در نهایت برای حیات به آب نیاز دارد و هر یک از آن‌ها میزان مشخصی برای تحمل خشکی دارند و پس از آن از بین می‌روند. نهال گردو فرنور مقاومت متوسطی در برابر کم آبی و شرایط خشکی دارد .این درخت معمولا حداقل به بیست لیتر آب در بیست روز نیاز دارد تا بتواند به رشد خود ادامه دهد؛ بنابراین کشاورز باید حداقل بیست لیتر را برای بیست روز این درخت فراهم کند و آبیاری آن نیز می‌تواند به اشکال مختلفی انجام شود.

خصوصیات گردو فرنور
خصوصیات گردو فرنور

طرح ریزی باغ کاشت گردو فرنور

برای احداث زمین باغداری برای کاشت نهال گردو، اشکال مختلفی پیشنهاد می‌شوند؛ اما برای کاشت نهال گردو فرنور بهترین شکلی می‌تواند از آن استفاده کرد مستطیل است. زمانی که  طرح ریزی باغ گردو فرنور مستطیلی شکل باشد؛ نظم و سامان دهی باغ خیلی راحت‌تر از اشکال دیگر است. از طرفی در فواصل بین نهال گردو فرنور، درختان هلو نیز کاشته می‌شوند و پس از آن که گردو به مرحله رشد خود رسید؛ این درختان هلو از بین آن‌ها برداشته می‌شوند.

فاصله مناسب برای کاشت نهال گردو فرنور :

سال ها تجربه ما در زمینه کاشت انواع نهال گردو فرنور به ما می گوید که باید آن ها را در فاصله به ترتیب ۵،۵،۶ متر بکاریم. برای آنکه واضح تر متوجه شوید می توان گفت که فاصله طولی درختان ۵ متر باشد و فاصله عرضی آن ها ۶ متر باشد تا تقریبا به اندازه یک جوی آب بین آن ها فاصله بیفتد. با اجرای این طرح در واقع شما همزمان هم فضای مناسبی را در بین آن ها ایجاد کرده اید و هم آن ها را نزدیک به هم نگه داشته اید. با اجرای این طرح شما بازده های موجود در باغ خودتان را به شکل مناسبی افزایش می دهید و می توانید تا در کوتاه ترین زمان ممکن، باغ شما بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد. همچنین بهتر است نسبت به پرورش نهال گردو فرنور گرده افشان هم اقدام کنید و آن ها را در ابتدای هر ردیف کاشت کنید تا در زمان برداشت به راحتی آن ها را شناسایی کرده و دچار سردرگمی و مشکلات نشوید. برای کاشت گرده افشان ها باید تمام دقت خودتان را به کار ببندید تا آن ها را صحیح بکارید و موجب آسیب رسیدن به آن ها نشوید. شما می توانید با استفاده از وسعت زمین و واحد منطقه تحت کشت، چه هکتار و چه جریب، میزان درختی را که می توانید در زمین خودتان مورد کاشت قرار دهید را محاسبه نمایید.

درخت گردو فرنور
درخت گردو فرنور

نحوه سفارش نهال گردو فرنور:

خوب اگر از افرادی هستید که علاقه به سرمایه گذاری بر روی نهال گردو فرنور هستید و می خواهید با نحوه خرید این نهال گردو آشنا شوید، باید خدمتتان عرض کنم که خرید یک نهال گردو نیاز به اطمینان نسبت به فروشنده دارد تا نهال بیمار یا خراب به شما ندهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *